Ekim 2013,

1986 yılında kurulduğumuz günden itibaren çoğunluğu Türkiye'de olmak üzere 3 kıtada toplam 94 süt fabrikası projelendirdik ve bu fabrikaları devreye aldık. 27 yılda Türkiye'deki gıda sektörünün gelişmesinin bir parçası olduk. 1980'lerde ortalama bir işletme günlük 10 - 20 ton süt işleme kapasitesiyle Avrupa'nın çok gerisindeyken, son yıllarda günlük 1000 - 1500 ton süt işleyen fabrikalarımızla Avrupa önde gelen ülkelerini geride bıraktık.

Bu süreçte, üretim kapasiteleri arttıkça ve kullanılan teknolojiler geliştikçe mühendislik gereksinimleri arttı. Özellikle otomasyon sistemlerinin devreye girmesiyle, dünyadaki gıda teknolojisi yeniliklerini takip etmek ve uygulamak kaçınılmaz hale geldi. Bugün, yapılan milyon dolarlık yatırımlardaki en ufak hesaplama hataları büyük verim kayıplarına yol açabilecek potansiyele sahip.

Alpar Süt Teknolojisi olarak yatırım planlama aşamasından, ilk ürün alınana kadar vereceğimiz hizmetlerle kuracağınız süt fabrikasının eksiksiz ve verimli bir işletme haline gelmesini sağlıyoruz. Süt işleme tesislerinin fizibilite çalışmaları, kuruluş yeri seçimi, kapasite ve ürün bileşiminin belirlenmesi, projelendirme (mimari, makine yerleşim, akış diyagramları, statik, mekanik tesisat, elektrik tesisat), teknoloji ve makine ekipman seçimi, ürün geliştirme, temel atılmasından devreye alınmasına kadar danışmanlık ve detay projelendirme hizmetlerinin yanı sıra, projelendirdiğimiz tesislerin montaj ve devreye alınması hizmetleri de yürütüyoruz.


Ekibimiz

Swatch
Dr. Okan Alpar
Kurucu
Ziraat Mühendisi
Swatch
Dilşe Memlük
Peyjaz Mimarı
Swatch
Berrin Özban
Mimar
Swatch
Sadettin Toygun
Makine Mühendisi
Swatch
Hakkı Çakır
Elektrik Mühendisi
Swatch
Can Alpar
Bilgisayar Mühendisi

Ofisimizden bir kare

Özgen Özden

Dr. Okan Alpar

1975 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Mühendisliği Fakültesi Süt Teknolojisi bölümünden mezun olan Okan Alpar, Süt Endüstri Kurumunun (SEK) Ağrı ve Erzurum fabrikalarında iki yıl mühendis olarak çalıştı. 1983 yılında mezun olduğu bölümde doktorasını tamamlayarak doktor ünvanını alan Okan Alpar, daha sonra öğretim üyesi olarak görev yaptı. Bu sırada TKV'nin (Türkiye Kalkınma Vakfı) 5 süt fabrikasında teknik koordinatör ve danışman olarak görev yaptı. 1986 yılında öğretim üyeliği görevinden ayrılarak Alpar Süt Teknolojisini kurdu.


Kuleli Sok. 65/3 G.O.P. Ankara

Telefon: 0 312 447 30 72
E-Posta: bilgi@okanalpar.com